Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kurczak. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą kurczak. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 22 stycznia 2015

Indyk z kokosem

Jestem fanką łaczenia słodkiego, kwaśnego, owoców z mięsem, ostrego i łagodnego....Indyk z liczi będzie dobrym pomysłem na rozgrzewający obiad po niedzielnym spacerze, bądź po powrocie po pracy, robi się błyskawicznie....do dzieła

Składniki 

400 g filetów z indyka 
1 czerwona papryka
pęczek dymki
pęczek bazylii (może być 1 łyżeczka suszonej)
400 ml mleka kokosowego
1 łyżka czerwonej pasty curry 
2 łyżki sosu sojowego 
1 łyżka cukru 

4 porcje – ok. 290 kcal.

Mięso myjemy, kroimy w paski, tak samo paprykę. Dymka: części zielone kroimy w kawałki 5 cm. Bazylię myjemy, dzielimy na pół. część kroimy drobno, pozostałą odkładamy do dekoracji. W woku (może być zwykła patelnia), zagotowujemy mleko kokosowe, dodajemy mięso, pastę curry. Gotujemy ok. 1 min. mieszamy. Do sosu wrzucamy paprykę i szczypior. Gotujemy 3 min, po tym czasie doprawiamy posiekaną bazylią, cukrem i sosem sojowym. Podajemy z ryżem. 

Smacznego!




niedziela, 18 stycznia 2015

Chrupiąca kaczka z mandarynkami

Promocyjne ceny na piersi z kaczki i mandarynki skusiły i mnie ....ale co tu zrobić? jak przygotować? wszak wszystkie programy w TV krzyczą, że pierś z kaczki tak trudno przygotować, ma być różowa, nie przesmażona.... jak osiągnąć taki ideał? czy będzie  smakować lekko krwista skoro nie wszyscy lubią? czy ja polubię? ..odpowiedź jest taka, że się udało: była różowa w środku, chrupiąca i bardzo smaczna...Osobisty Degustator, kiedy jadł, miał przymknięte oczy, błogi uśmiech na twarzy i mruczał ze smakiem...czy trzeba większej reklamy? próbujcie....

Składniki

2 pierś z kaczki 
2 mandarynki 
2 łyżki cukru brązowego (może być biały) 
1/2 szklanki wody
1/3 szklanki soku z mandarynek (4 szt)
1 łyżka soku z limonki
2 łyżeczki sosu rybnego
1 czerwona papryka
pół łyżeczki ziaren kopru włoskiego 
łyżka mąki
łyżeczka grubej soli morskiej (może być zwykła) 
1 łyżeczka suszonych płatków z papryki 
4 dymki 
pół świeżej chili 

Mandarynki parzymy, ocieramy pół łyżeczki skórki. Następnie owoce obieramy, dzielimy na cząstki, odkładamy do miski. W rondelku łączymy skórkę otartą z mandarynek, wodę i cukier. Zagotowujemy, aż cukier się rozpuści, następnie  gotujemy ok. 10 min, aż sos będzie gęsty. Na patelnię wlewamy sok z mandarynek, limonki, syrop cukrowy, wcześniej przygotowany, paprykę pokrojoną w drobną kosteczkę i koper włoski. Całość gotujemy na małym ogniu ok. 5 min, aż sos zgęstnieje. Następnie sos wlewamy do mandarynek. Odstawiamy do ostudzenia. W misce łączymy mąkę, sól i płatki papryki. Mięso myjemy, osuszamy ręcznikiem, obtaczamy w panierce. Patelnię smarujemy olejem, na rozgrzaną, układamy skórą do dołu, piersi kaczki. Smażymy z jednej strony ok. 10 min, następnie obracamy i smażymy jeszcze 5 min. Zdejmujemy z patelni, po chwili kroimy w grube plastry. Podajemy z ryżem i sosem mandarynkowym, posypaną dymka i chili. 

Smacznego!




Indyk z liczi

"Gulasz w stylu azjatyckim" to  moje ulubione danie zimowe.  Tak  nazywam wszystkie dania jednogarnkowe, które  łączą: sos, warzywa, owoce, mięso lub tofu, z azjatyckimi przyprawami. Po pierwsze ekspresowe, może być na kilka dni - oszczędność czasu; po drugie: smaczne, rozgrzewające, po trzecie: łatwo je odgrzać i można zabrać do pracy; no i po czwarte w zależności od dodatków może być nisko kaloryczne...czy jeszcze ktoś się zastanawia czy warto tak gotować???
Podany poniżej przepis można modyfikować wg własnego uznania i zasobności śpiżarni…

Składniki

4 porcje indyka (ja używam sznycli) (opcjonalnie może być kurczak, tofu)
3 szalotki (lub 1 duża cebula)
pęczek szczypiorku z cebulą 
1 kaki (opcjonalnie, banan)
12 świeżych liczi lub puszka liczi (opcjonalnie ananas albo mango) 
4 łyżki oleju
1 łyżeczka curry w proszku 
sok z jednej pomarańczy 
100 ml mleka kokosowego 
1 łyżeczka pieprzu kajeńskiego 
2 łyżki siekanej kolendry 

4 porcje, 335 kcal

Indyka myjemy, kroimy w paski. Szalotki kroimy w plasterki.  Dymki: części zielone, kroimy  większe kawałki. Kaki obieramy, kroimy w kostkę. Liczi obieramy, pozbawiamy pestek. W woku lub patelni, rozgrzewamy 2 łyżki oleju obsmażamy mięso. Indyka wyjmujemy z patelni i odkładamy na obok. Do tej samej patelni dodajemy pozostały olej, na rozgrzany wrzucamy cebulę i szczypior, który dusimy ok. 1 min. Następnie dodajemy curry, sok pomarańczy oraz mleko kokosowe. Całość zagotowujemy.  Po czym dorzucamy liczi, kaki i mięso. Całość podgrzewamy mieszając. Doprawiamy solą i pierzem kajeńskim. Podajemy z ryżem, posypany kolendrą. 

Smacznego!


poniedziałek, 20 października 2014

Azjatycki makaron z kurczakiem i fasolką


Dla wszystkich fanów ekspresowego gotowania i kuchni tajskiej  polecam makaron ryżowy z kurczakiem i fasolką.



Składniki*



450 g płaskiego makaronu ryżowego

2 łyżki oleju słonecznikowego

600 g mielonego mięsa z kurczaka

4 rozgniecione ząbki czosnku

200 g fasolki szparagowej (może być z puszki lub mrożona przelana wrzątkiem)

60 ml słodkiego sosu chilli

60 ml sosu rybnego

60 ml sosu sojowego ciemnego 

60 ml sosu sojowego jasnego

1łyżka stołowa cukru

garść liści kolendry 

garść posiekanych orzechów ziemnych



Makaron przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu (z reguły jest to makaron 3 min. :-) Do rozgrzanego woka wlewamy olej, gdy się zagrzeje, podsmażamy mięso mielone, często mieszamy do czasu, aż się zarumieni. Dodajemy czosnek i fasolkę. Gotujemy przez 2 min. W miseczce mieszamy wszystkie sosy wraz z cukrem, wlewamy do mięsa. Mieszamy. Wrzucamy do woka ugotowane kluski.  Przekładamy do miseczek, posypujemy kolendrą i orzechami. 



Smacznego!






 * "Nakarm Mnie" Bill Granger - Muza SA 2010

sobota, 28 czerwca 2014

Kurczak piripiri


Dawno nie było nic z Jamiego....oto przedstawiam danie idealne na wieczór imprezowy...



Składniki*



4 duże udka kurczaka 

1 czerwona papryka 

1 żółta papryka

6 gałązek świeżego tymianku lub 3 łyżki suszonego 

sól, pieprz



sos piri piri 

1 czerwona cebula

4 żabki czosnku

1 papryczka chili

2 łyżki słodkiej papryki w proszku

2 cytryny 

4 łyżki białego octu winnego

2 łyżki sosu worcester 

duży pęczek świeżej bazylii


Udka myjemy, nacinamy skórę, doprawiamy sola i pieprzem,. Smażymy na rozgrzanej patelni, skórą w dół. Gdy się zarumieni odwracamy. Paprykę kroimy spore kawałki, dodajemy do patelni z kurczakiem, smażymy często obracając. Do blendera wrzucamy posiekaną cebulę, obrany czosnek, chili, paprykę w proszku, skórkę otartą z cytryn i sok z jednej cytryny, ocet, sos worcester, sól, pieprz oraz bazylię. Miksujemy na gładki sos. Po ok. 20 min smażenia, do naczynia żaroodpornego, bądź brytfanki, wylewamy gotowy sos, na to nakładamy kurczaka oraz paprykę. Całość posypujemy tymiankiem i pieczemy ok.15-20 min w piekarniku rozgrzanym do 200 st. góra dół. 



Smacznego!


* "30 minut w kuchni" - Jamie Oliver

niedziela, 4 maja 2014

Szaszłyki z mięsa mielonego w stylu arabskim


Uparłam się na szaszłyki na ten weekend majowy :)...arabska kuchnia, z jej przyprawami i aromatami jest bliska mojemu sercu, a raczej podniebieniu...przygotowałam ucztę w stylu arabskim, podałam kibbeh, czyli szaszłyki z mięsa mielonego i kaszy kuskus...  choć pogoda nie dopisała, smakowały wyśmienicie, przygotowane na patelni grilowej, spożywaliśmy je w ciepłym i suchym mieszkaniu...Kibbeh serwowałam z chlebkami pita (przygotowanymi wg tego przepisu) oraz sosem jogurtowo-czosnkowym i zieloną sałatą. Na imprezę, można przygotować wg tej receptury małe kuleczki mięsne, jako przekąski.

Składniki*

1/2 szklanki kuskus
1 mała cebula
400 g mielonego mięsa (powinna być jagnięcina, u mnie mięso  z łopatki)
1/2 łyżeczki mielonego cynamonu 
1/4 łyżeczki pieprzu cayenne 
4 łyżeczki mieszanki allspice (do kupienia w arabskim sklepie: taka lub taka, u mnie przyprawy przywiezione z Libanu)

zalewa 
2łyżki oleju słonecznikowego
2 łyżki ketchupu

Kuskus przygotowujemy zgodnie z instrukcja na opakowaniu. Cebulę siekamy w malakserze (gdy nie mamy malaksera, trzemy ją na tarce), dodajemy mięso, które rozdrabniamy jeszcze bardziej. Dodajemy kuskus, przyprawy i miksujemy dalej. Przygotowana masę dzielimy na 8 równych części. Wokół patyczków (namoczonych w wodzie) formułujemy klopsiki, mocno ściskając, by zachowały swój kształt. Wstawiamy do lodówki na 30min.   Olej łączymy z ketchupem, mieszamy. Kibbeh pieczemy nad rozgrzanymi węglami lub patelnią przez 10-15 min, często odwracając i smarując zalewą. 

Smacznego!


*na podstawie przepisu z książki: "potrawy z grilla" Jacqueline Bellefontaine, 2005r

Szaszłyki z kurczaka z sezamem i pieczarkami


Kolejna odsłona "patyczków" ...ich "siła" i smak tkwią w marynacie*, można je przygotować nadziewając samo mięso, przekładając, tak jak u mnie, pieczarkami, lub innymi warzywami wg uznania i pomysłu: papryką, cukinią itp. Ja podaję je z pieczonymi, meksykańskimi tortillami, sosem barbecue oraz sałatką coleslaw, Szaszłyki można również przygotować na obiad lub imprezową kolację (na patelni lub w piekarniku) 



Składniki



pierś z kurczaka lub z indyka (ilość zależy od ilości jedzących lub ich możliwości)

kilka obranych pieczarek - tej samej wielkości przekrojonych na pół 

2-3 łyżki sezamu 



marynata



4 łyżki wytrawnego białego wina

1 łyżka jasnobrązowego cukru (może być biały)

2 łyżki oleju

sól, pieprz



Składniki na marynatę łączymy, zanurzamy kawałki mięsa i odkładamy na min 1h. Na namoczone patyczki nadziewamy, na przemian kawałki kurczaka, pieczarki. Wykładamy na rozgrzany ruszt, co chwila obracając. Przed samym podaniem posypujemy mięso sezamem. Pieczemy ok. 1min, aż ziarna się uprażą.


Smacznego!



*na podstawie przepisu z książki: "potrawy z grilla" Jacqueline Bellefontaine, 2005r

sobota, 3 maja 2014

Tajskie szaszłyki z kurczaka


Kiełbasa, kaszanka, karkówka...gdy znudzą Was klasyki polecam szaszłyki...:) poniżej przepis, który można wykorzystać zarówno na grilu, jak i w domu: upiec w piekarniku lub usmażyć na patelni grilowej...



Składniki*



porcja piersi z kurczaka lub filet z indyka (ilość zależy od ilości jedzących) pokrojona w paski

1 cebula pokrojona w ósemki

1 duża czerwona papryka, pokrojona w kostkę 

kilka liści szałwii

1 łyżka zielonej pasty curry

mała puszka mleka kokosowego



Do garnka dodajemy pastę curry, która podgrzewamy , następnie dodajemy mleko kokosowe. Mieszamy, doprowadzamy do wrzenia. Gotujemy ok. 3 min. Studzimy. Pokrojone w paski mięso wrzucamy do marynaty. Odstawiamy na min 2h. Patyczki do szaszłyków moczymy w  wodzie, aby podczas pieczenia nie zapaliły się. Zamarynowane kawałki kurczaka nadziewamy na patyczki na przemian z papryką, cebulą i liśćmi szałwii. Pieczemy ok. 10-15 min, często odwracając.  Podajemy z upieczonymi, pomidorami (połówki pomidorów skrapiamy oliwą, najlepiej czosnkową) 



Smacznego! 


*na podstawie przepisu z książki: "potrawy z grilla" Jacqueline Bellefontaine, 2005r

wtorek, 1 kwietnia 2014

Makaron z roladkami z pesto

Proste, ekspresowe i efektowne danie....

Składniki

pierś  z indyka
suszone pomidory
pesto bazyliowe
sól pieprz


Sos

cebula
czosnek
puszka pomidorów
cukier brązowy
sol
pieprz
oregano suszone
 makaron
parmezan

Pierś dzielimy na porcje, rozbijamy mięso, oprószamy solą i pieprzem. Na foli spożywczej, wykładamy plaster indyka, który smarujemy pesto, następnie kładziemy jeden pomidor suszony. Całość zawijamy, formułując "kiełbaski" z foli. Tak postępujemy z każdym kawałkiem. Tak przygotowane roladki gotujemy we wrzątku ok. 20 - 30 min. 
Na patelni podsmażamy cebulę do miękkości posypując jedną łyżeczką brązowego cukru. Po ok. 1 min dodajemy pomidory, rozgnieciony czosnek. Sos gotujemy ok. 15-20 min, doprawiamy solą, pieprzem i oregano.
Ugotowane roladki odwijamy z foli kroimy na plastry. Podjemy na makaronie z sosem, oprószone parmezanem.

Smacznego!




czwartek, 27 marca 2014

Kurczak curry

Kończąc cykl „na azjatycką nutę” podaję, autorski pomysł na potrawkę z kurczaka w curry....

Składniki

pierś z kurczaka
1 cebula
1 marchew
1 mango
1 zielona papryka
1/2 żółtej papryki
pół chili 
kawałek imbiru (wielkości kciuka)
1 łyżeczka cukru
1 lub 2 łyżeczki pasty zielonej curry
1 łyżeczka curry (np. z Knorra)
puszka pomidorów
puszka mleka kokosowego
sok z połowy limonki
ryż i kolendra świeża do podania

Mięso czyścimy, kroimy w kostkę. Doprawiamy solą i przyprawą curry. Cebulę kroimy w piórka, marchew i paprykę w cienkie plasterki. W garnku, rozgrzewamy łyżkę oleju, podsmażamy cebulę, dodajemy kurczaka, po chwili marchew i paprykę. Całość mieszamy i smażymy 2 min. Dodajemy pomidory, mango pokrojone w kostkę, mleko kokosowe. Mieszamy. Doprawiamy imbirem (u mnie duuuży kawałek), pastą curry, solą, cukrem, sokiem z limonki. Na koniec dodajemy posiekane chili. Całość dusimy na wolnym ogniu około 20-30 min. Podajemy z ryżem. Posypujemy świeża, posiekaną kolendrą

Smacznego!




poniedziałek, 3 marca 2014

Kurczak w sosie cytrynowym


No to rozpoczynam cykl pt.: "na azjatycka nutę” …powinnam dodać na azjatycką nutę z wykorzystaniem woka, bo mam woka :) po jednym użyciu, nie wiem jak mogłam się obyć wcześniej bez tej patelni...wszystko przygotowuje się ekspresowo, a warzywa są chrupiące i soczyste ...

O przygotowaniu woka oraz technikach smażenia można przeczytać tutaj 

 

Składniki*



1/2 szklanki mąki kukurydzianej 

1/3 szklanki wody

4 żółtka 

700 g pierś z kurczaka/polędwiczki/sznycle z indyka

4 dymki pokrojone drobno 

sól do smaku

olej do smażenia  



sos

1 łyżka mąki kukurydzianej

1 łyżka brązowego cukru

1/4 szklanki soku z cytryny (ok. 60 ml)

1/2 łyżeczki startego imbiru

1 łyżeczka sosu sojowego 

1/2 szklanki bulionu 



Wszystkie składniki dokładnie mieszamy, podgrzewamy na małym ogniu, aż sos zgęstnieje - wtedy jest gotowy. 



Przed usmażeniem kurczaka, gotujemy ryż i przygotowujemy sos, gdyż sam kurczak smaży się chwilę.



W misce mieszamy: wodę i żółtka, powoli dodajemy mąkę, aż do uzyskania gęstej, jednolitej masy. Do ciasta dodajemy, wcześniej pokrojone i posolone, kawałki kurczaka. Rozgrzewamy olej w woku (może to być również zwykła patelnia lub garnek), odsączamy kurczaka z nadmiaru ciasta, smażymy partiami na złoty kolor. 



Kurczaka polewamy sosem i posypujemy dymką, podajemy  z ryżem. 
  
Smacznego!



  * przepis pochodzi z książki "Podróże kulinarne -Kuchnia Chińska" r. 2008 - kolekcja Rzeczpospolita


 

środa, 29 stycznia 2014

Makaron z pomarańczami, cukinią i kurczakiem


Po pierwsze: kto nie kocha makaronu? :) 

Po drugie: kto nie lubi kuchni włoskiej? 

Po trzecie: pomarańcze - kiedy, jak nie teraz, w zimie kiedy są najlepsze?

Łączymy te składniki i mamy pyszne danie...



Do dania ze zdjęcia użyłam czarnego spaghetti, zakupionego we włoskim sklepie, adres znajdziecie tutaj. Sklep prowadzi Polka z mężem Włochem, obfituje on w liczne rodzaje serów, wędlin, antipasti, makaronów itp. Choć położony, w oddali od utartych szlaków, nie raz zastałam tu kolejkę klientów... Polecam...








Składniki:

 2 lub 3 piersi z kurczaka, umyte, pokrojone w paski

150 ml likieru pomarańczowego

1 łyżka maki

150ml świeżego wyciśniętego soku z pomarańczy

1 mała cukinia, starta na "dużych oczkach" lub pokrojona  w słupki

1 papryka czerwona, pokrojona w paski

1 por, pokrojony

sól pieprz 

spaghetti razowe (u mnie czarne)

3 duże pomarańcze obrane ze skory i błonek i pokrojone w cząstki

skórka pomarańczowa 

150 g mascarpone lub ricotty



 Filety zarumieniamy na patelni, dodajemy likier pomarańczowy i dusimy 3 min. Oprószamy mąką, stale mieszamy, ok. 2 min. Zmniejszamy ogień, dodajemy sok pomarańczowy, cukinię, paprykę i por. Doprawiamy solą i pieprzem. Gotujemy chwilę. W tym czasie przygotowujemy makaron. Sos doprawiamy serkiem, cząstkami pomarańczy. Makaron polewamy sosem, posypujemy skórką pomarańczową i zajadamy ze smakiem:)



Smacznego!




wtorek, 7 stycznia 2014

Szaszłyki z kurczaka w sosie satay


Chyba ogłoszę tydzień azjatycki na moim blogu....nie zamierzony to efekt, lecz jakoś tak wyszło, bo dziś proponuję kurczaka w sosie satay i sam sos jako dodatek....przepis Jamiego :) 



Składniki



pierś z kurczaka 

1/2 pęczka kolendry

1 chili

1 ząbek czosnku 

3 łyżki czubate masła arachidowego

sos sojowy

kawałek imbiru

2 limonki



Pierś myjemy, dzielimy na podobnej wielkości kawałki. Wkładamy do miski. W malakserze umieszczamy: kolendrę, obrany czosnek, masło i łyżkę sosu sojowego, obrany i grubo posiekany imbir, skórkę z dwóch limonek i sok jednej z nich. Dolewamy odrobinę wody i wszystko miksujemy na gładką i rzadką pastę. Doprawiamy sosem sojowym, gdyby była taka potrzeba. Dodajemy łyżkę lub dwie pasty do miski, tak aby pokryła wszystkie części kurczaka. Pozostałą pastę przekładamy do miseczki i skrapiamy oliwą - to jest sos do gotowych szaszłyków. Mięso nabijamy na patyczki. pieczemy ok. 20 min w 180 st. Szaszłyki możemy  podać z sałatką z pomelo – przepis jest tutaj. 



Smacznego!



piątek, 3 stycznia 2014

Ekspresowy kurczak z papryką


Jamie Oliver proponuje dania w 15 i 30 min (najlepsze są te z kuchni azjatyckiej:)...zainspirowana postanowiłam przygotować ekspresowego kurczaka... przepis ten jest połączeniem przekąski przygotowanej przez hiszpańską koleżankę i braku pomysłu na obiad :). Cristina paprykę podaje jako oddzielne danie/tapas, również na zimno. Proste i bardzo dobre. Smakuje nawet najbardziej wybrednym podniebieniom...

Składniki

pierś z kurczaka
papryka
miód
olej
masło
sól i pieprz


Paprykę kroimy w paseczki. Dusimy na odrobinie oleju z masłem, do miękkości. Przyprawiamy solą i pieprzem, na koniec duszenia dodajemy miód. Piersi kurczaka, lekko rozbijamy, dzielimy na mniejsze porcje, doprawiamy pieprzem i solą. Smażymy/grilujemy na złoty kolor. na koniec łączymy paprykę i kurczaka.
Całość podajemy z ryżem, ziemniakami, tortillą hiszpańską...

Smacznego!





niedziela, 8 grudnia 2013

Tajska zupa rozgrzewająca z kurczakiem


W tak mroźny dzień, najlepiej sprawdzają się dania rozgrzewające, dodatkowo przypominające wakacje...taka jest zupa tajska z kurczakiem, znaleziona w książce Jamiego Oliviera: "15 min w kuchni"....danie szybkie, wręcz ekspresowe, no może nie w 15 min, ale w 30 na pewno... składniki dopasowałam do aktualnie dostępnych i przygotowałam super obiad :) ...

U Jamiego jest tak, że gotując z nim egzotyczne dania, raz musisz zakupić wszystkie składniki, a potem cieszysz się długie miesiące z proponowanych przepisów, nie wydając ani grosza...:). Nie przerażajcie się listą zakupów …


 
Składniki

 
Kurczak

4 piersi z kurczaka/u mnie sznycle z indyka
1 czubata łyżeczka przyprawy chińskiej 5 smaków
1 łyżka miodu
1 łyżka sezamu 
sól i pieprz

 
Zupa Laksa 

1 kostka bulionowa lub gotowy wywar
kawałek dyni 
2 ząbki czosnku
1 kawałek imbiru wielkości kciuka
1 świeża papryczka chili
1 łyżeczka kurkumy
1/2 pęczka dymki 
1 czubata łyżeczka masła arachidowego 
1/2 pęczka kolendry
1 łyżka oleju sezamowego
1 łyżka sosu sojowego 
1 łyżka sosu rybnego
makaron ryżowy - ekspresowy 
brokuł (w oryginale były szparagi)
1 puszka mleka kokosowego (400ml)
3 limonki


500 ml wody gotujemy, wlewamy do garnka, dodajemy kostkę rosołową lub bulion. Dynię ucieramy w malakserze na piure, dodajemy do wywaru. Do malaksera wkładamy: obrany czosnek i imbir, poszatkowaną dymkę, kawałki chili (dla zmniejszenia ostrości proponuję pozbycie się pestek), kurkumę, masło orzechowe, kolendrę, olej sezamowy oraz sosy sojowy i rybny. Wszystko miksujemy na gładką pastę, która ląduje do zupy z dynią. Dalej wlewamy mleko kokosowe oraz dodajemy cząstki brokułu. Gotujemy, aż brokuł będzie miękki. Na trzy minuty przed podaniem wkładamy makaron. Sprawdzamy smak, czy nie trzeba doprawić odrobiną sosu sojowego, bądź rybnego. Zupa gotowa.

W czasie gotowania warzyw w zupie, kawałki kurczaka obtaczamy w przyprawach, smażymy po 2 - 3 min z każdej strony, na koniec wlewamy miód, sok z jednej limonki oraz ziarna sezamu. 

Smacznego!