Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sałatki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą sałatki. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 19 marca 2015

Zdrowa sałatka z selera naciowego i jabłek

Sałatkę z selera naciowego jadłam w jednym z poznańskich barów szybkiej obsługi ze zdrową żywnością....mają w ofercie kilka rodzajów sałatek, których było pod dostatkiem, tylko tej z selerem na jedna porcję...dla mnie! zostało...Zapomnijcie o dokładkach! ...pomyślałam, jak to nie ma? skończyła się?...niestety sytuacja powtórzyła się przy kolejnej wizycie...postanowiłam więc sama ją zrobić/odtworzyć...udało się!....ekspresowa, idealna do pracy, na przyjęcie lub kolację...

Składniki

2 lub 3 łodygi selera naciowego
1 lub 2 jabłka
garść rodzynek
garść orzechów włoskich 

dresing

łyżeczka miodu
łyżeczka musztardy 
łyżeczka octu winnego 
oliwa 
sól 
pieprz 

Seler myjemy i obieramy. Kroimy w plasterki. Jabłko ze skórką, kroimy w kostkę. Mieszamy razem z selerem, rodzynkami i orzechami. Składniki dresingu mieszamy na jednolity sos. Łączymy z sałatką. 

Smacznego!




poniedziałek, 15 grudnia 2014

Ryba "po grecku"

„Ryba po grecku”, to klasyk na świątecznym stole...:-) przynajmniej w mojej rodzinie....poniższy przepis odbiega od tradycyjnego...raczej jest to ryba w sosie słodko - kwaśnym....zaproponowana przez Aurelię, od razu stała się hitem na świątecznym spotkaniu firmowym….

Składniki

1 kg filetów np. dorsz, sola, pstrąg łososiowy, łosoś
bułka tarta lub zmielone płatki owsiane 
jajko 
sól/pieprz 
cebula
ogórki konserwowe

Sos

6 łyżek octu (u mnie z jabłek)
3 łyżki cukru (ja dodałam tylko jedną)
3 łyżki keczupu (u mnie pikantny) 
1/2 szklanki oleju (u mnie olej kokosowy, roztopiony)
2 szklanki wody 
słoik koncentratu pomidorowego

Filety doprawiamy solą i pieprzem. Smażymy panierując: bułka, jajko, bułka. Odsączamy rybę na ręczniku papierowym. Składniki sosu łączymy w garnku, zagotowujemy. Cebulę kroimy w piórka, ogórki (ok. 4-6 szt.) kroimy w plasterki. Do miski wykładamy: rybę cebulę ogórki, sos, rybę cebulę, ogórki, sos. Całość odstawiamy do ostygnięcia. 

Smacznego! 






niedziela, 14 grudnia 2014

Włoska sałatka paprykowa

Czy macie dylemat co zabrać do lunch boxa? znalazłam pomysł: sałatka z pieczonych warzyw...smaczna i zdrowa...komu? komu? :-)

Składniki

2 czerwone papryki
2 żółte papryki 
1 cebula
2 cukinie
2 ząbki czosnku 
3 łyżki oliwy
1 łyżka octu balsamicznego 
50 g filecików anchois 
20 g czarnych oliwek 
sól i pieprz 

Paprykę filetujemy, kroimy na pół. Pieczemy w piekarniku lub grillujemy, aż skórka będzie czarna. Paprykę przekładamy do foliowej torebki, szczelnie zamykamy i odstawiamy do studzenia. Następnie obieramy ze skórki i kroimy w duże kawałki.  Obrana cebulę kroimy w ćwiartki, dusimy na oliwie ok 10 min, następnie dodajemy, pokrojoną w plasterki, cukinię, gdy zmięknie dorzucamy czosnek pokrojony w plasterki, oraz paprykę. Dusimy ok 10 min. Do sałatki dodajemy ocet oraz fileciki.  Dusimy jeszcze ok 5 min. Doprawiamy solą i pieprzem. Odstawiamy do ostygnięcia. 

Smacznego!




Sałatka z pomidorów

Zielono-czerwono mi...świątecznie....,ale zamiast piec pasztety, pierniki itp...ja produkuję zdrowe sałatki...poniższy przepis to oczywiście inspiracja zaczerpnięta od  Jamiego Oliwiera...kto spróbuje ten pokocha...

Składniki

2 pudełka różnokolorowych pomidorków koktajlowych 
duży pęczek bazylii 
1 ząbek czosnku
klika łyżek oliwy z oliwek 
łyżeczka białego octu winnego
mozarella (opcjonalnie) 
sól, pieprz

W blenderze umieszczamy opłukaną i osuszoną bazylię, blendujemy z obranym ząbkiem czosnku. Dolewamy oliwę i ocet. Blendujemy do uzyskania gładkiego, kremowego, lekko gęstego dresingu. Doprawiamy solą i pieprzem. Umyte pomidorki kroimy na pół. Dresing wylewamy na dno półmiska, na to wykładamy pomidorki oraz porwaną mozarellę. Mieszamy przed podaniem. Zajadamy z focaccią i kieliszkiem białego wina...


Smacznego! 

wtorek, 9 grudnia 2014

Sałatka z rukolą i granatem

Pamiętacie Ulicę Sezamkową? Każdy odcinek sponsorowała inna literka ..idąc tym tropem, sponsorem grudnia zdecydowanie jest kolor czerwony i zielony...dlatego tez proponuję przepyszną, inspirowaną kolorami grudnia, lekką sałatkę z rukoli i granatu...
Jak obierać granaty pokaże YouTube...choć ja przekrawam na pół i pukam łyżką w skórkę, a ziarenka same wypadają do miski. .....


Składniki

Rukola
2 granaty 
parmezan 
12 łyżek świeżego soku z pomarańczy 
4 łyżki oliwy z oliwek 
sól, ostra papryka 

Sałatę myjemy i osuszamy. Obieramy owoce granatu (technika dowalona). Sok z pomarańczy, oliwę, sól i paprykę dokładnie mieszamy. Na półmisek wykładamy sałatę, owoce, plastry parmezanu. Polewamy dresingiem chwilę przed podaniem.



fot. by Agnieszka O. 

Smacznego! 

czwartek, 2 października 2014

Surówka z dyni z ziołami

Dynię odkryłam późno....pierwszy raz jadłam u Dziadka na imieninach...taką w occie - dzieło przyszywanej babci Irenki - ...była odkryciem kulinarnym wieczoru ....od tej pory poznałyśmy się z dynią,  robię  z niej dżem, piekę ciasta, zupy i dania główne....nigdy jednak nie jadłam surowej...podczas lektury "Kuchni Polskiej" - Hanny Szymanderskiej odkryłam przepis na surówkę...jest wyrazista, chrupiąca...idealna do mięs duszonych, drobiu....polecam!

Składniki

300 g miąższu 
1 duże jabłko
łyżeczka soku z cytryny
2 łyżki posiekanej bazylii i pietruszki 
łyżka posiekanej mięty 
pół szklanki orzechów włoskich posiekanych
(w oryginalnym przepisie były rodzynki +2 łyżki białego wytrawnego wina, nie lubię więc nie dodałam…) 

sos

3 łyżki majonezu 
2 łyżki jogurtu greckiego/naturalnego
łyżka soku z cytryny
sól/pieprz 
szczypta cukru 

Składniki sosu mieszamy. Jabłko i dynię ścieramy na dużych oczkach, skrapiamy cytryną. Łączymy warzywa z posiekana zieleniną, orzechami rodzynkami (opcjonalnie). Całość zalewamy sosem, mieszamy. 

Smacznego! 





niedziela, 4 maja 2014

Sałatka coleslaw


Coleslaw to klasyka każdego grilla, tylko nie u nas ..w mojej rodzinie podstawowa sałatka na letnie biesiadowanie, na świeżym powietrzu,  to ta typu greckiego: pomidory, świeży ogórek, papryka, oliwki i ser feta....Dziś postanowiłam przedstawić coś innego, równie pysznego i pasującego do wszelkich pieczonych mięs...serwuję również ją,  jako surówkę do obiadu, kiedy podaję kurczaka z piekarnika ...



Składniki


1 średnia główka kapusty białej

4 marchewki

1 zielona papryka

2/3 szklanki majonezu

2/3 szklanki jogurtu greckiego

kilka kropel sosu tabasco

sól, pieprz



Warzywa myjemy. Kapustę i marchew szatkujemy. Paprykę kroimy w słupki. Aby przygotować sos łączymy majonez, jogurt, sól, pieprz oraz tabasco - ilość wg uznania, ja wolę bardziej ostry.

W dużej misce mieszamy warzywa z sosem. Sałatka może być przygotowana kilka dni wcześniej. 



Smacznego!






niedziela, 2 lutego 2014

Surówki


W moim rodzinnym domu, do dania głównego, jako dodatek, podawano warzywa, a to w postaci gotowanej marchewki, brokułów lub kalafiora, mizerii, sałaty lub surówek... zawsze były minimum dwa rodzaje do wyboru...Moja Mama jest Niezwykła :) Tak nauczona, muszę mieć warzywa na talerzu...Poniżej przepisy/sposoby na  najlepsze surówki, w tym jedna specjalność mojego Taty...jak widać cała rodzina kulinarnie uzdolniona..

Surówka z marchwi i jabłek

1 lub 2 szt. marchewki
1 jabłko
1/2 pora
jogurt naturalny
sól, pieprz, cukier 

Marchew i jabłko obieramy, rozdrabniamy na tarce, na dużych oczkach. Por siekamy w drobną kostkę. Mieszkankę doprawiamy solą, pieprzem i cukrem oraz jogurtem. 




Surówka z buraków


1 burak
1 jabłko
jogurt naturalny
sól, pieprz

Jabłko i buraka obieramy, ścieramy na tarce z dużymi otworami. Do mieszanki dodajemy jogurt, sól i pieprz. 








Surówka z selera


 średni seler
2 łyżki cytryny
garść rodzynek
garść posiekanych orzechów włoskich
2 łyżki jogurtu naturalnego
sól, pieprz


Seler obieramy, ścieramy na tarce z dużymi otworami, skrapiamy sokiem z cytryny. Dodajemy opłukane rodzynki i orzechy. Przyprawiamy solą i pieprzem. Mieszamy z jogurtem.








Surówka z kiszonych ogórków (specjalność Taty)

2,3 ogórki kiszone 
1 cebula
sól, pieprz
olej lub oliwa

Ogórki i cebulę kroimy w kosteczkę. Doprawiamy delikatnie solą. Pieprzu zaś dodajemy bardzo dużo. Całość skrapiamy oliwą. 


Smacznego!





poniedziałek, 6 stycznia 2014

Azjatycka sałatka z krewetkami


Ostatnio moje kulinarne upodobania przeniosły się do Azji...uwielbiam tą kuchnię, jest zdrowa, smaczna i bardzo szybka....



Składniki

dla 2 osób 


100 g makaronu sojowego

250g krewetek gotowanych 

garść orzechów arachidowych 

pół cebuli 

pęczek kolendry

chili

2 ząbki czosnku

2 łyżki sosu rybnego

2 łyżki soku z limonki

2 łyżko słodkiego sosu chili

2 łyżki oleju sezamowego



Makaron przygotowujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Przed podaniem tniemy na mniejsze części. Orzechy prażymy i siekamy. Kolendrę myjemy i rwiemy na mniejsze kawałki. Cebulę kroimy w bardzo cienkie piórka. Krewetki rozmrażamy i podsmażamy przed podaniem na maśle z jednym rozdrobnionym czosnkiem - 1 min. Do dużej miski wciskamy ząbek czosnku, dodajemy pozostałe składniki sosu: sos rybny, sok z limonki, sos chili, olej sezamowy oraz posiekane chili. Na to wykładamy pozostałe składniki sałatki i mieszamy. Natychmiast podajemy. 


Smacznego!







niedziela, 5 stycznia 2014

Tajska sałatka z pomelo


Po świętach, imprezie sylwestrowej, czas na lekkie i pyszne dania....czyli kuchnię azjatycką ....

Inspirowałam się przepisem z książki: „Kuchnia tajska - podróże kulinarne: tradycje, smaki, potrawy..., wydaną w 2008r przez Rzeczpospolitą - dodatek do gazety....(mam cała kolekcję)



Składniki:



1 pomelo 

1 czerwona cebula

1lub2 chili

świeża kolendra

1/2 szklanki prażonych orzechów arachidowych

2 ząbki czosnku

1 łyżka cukru 

1/4 szklanki soku z limonki 

1 łyżka sosu sojowego

paczka mieszanki sałat



Pomelo obieramy i wycinamy filety, tak aby pozostał tylko sam miąższ, bez białych błonek. Sposób obierania cytrusów pokazuje Pascal tutaj Orzechy siekamy. Cebulę kroimy w cienkie piórka. Chili siekamy drobno. Kolendrę grubo siekamy. Na półmisku wykładamy: sałatę, na to pomelo, cebulę i chili na koniec posypujemy orzechami. Tuż przed podaniem polewamy sosem. W odrębnym naczyniu mieszamy: sok z limonki, zmiażdżony czosnek, sos sojowy i cukier.



Smacznego!



czwartek, 18 lipca 2013

Sałatka z arbuza


Co tu dużo pisać: arbuz to najlepszy owoc na upały.  Nie musi występować tylko w formie deseru. Moja propozycja to sałatka, która jest fajnym dodatkiem do uczty grillowej lub jako odrębne, samodzielne danie na letnie upały. 

Składniki: 


arbuz, pozbawiony pestek, pokrojony w kostkę
ser feta - pokrojona w kostkę
garść pistacji

Sos

oliwa z oliwek
sok z cytryny
liście mięty 
sól, pieprz

Na duży talerz wykładamy pokrojonego arbuza, potem fetę, na koniec  pistacje. Wstawiamy do lodówki. Miętę ucieramy, dodajemy oliwę, sok z cytryny, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Sałatkę polewamy sosem chwilę przed podaniem. 

Smacznego!


sobota, 13 lipca 2013

Kuchnia śródziemnomorska cz.1: Kuskus i kotleciki z halumi


Wakacje w pełni, a ja szukam nadal miejsca na urlop. W tych poszukiwaniach ważną rolę odgrywa kuchnia. Kuchnia południowa, śródziemnomorska jest bliska memu sercu. Stąd kierunek urlopu będzie gdzieś w tych rejonach :) Zdecydowanie mam duszę południowca :). Dlatego dziś serwuję kuskus i kotlety z greckim serem halumi, przybrane tzatzikami ...mniam :)


Składniki: 


Kotleciki

125 g (4 kromki) białego chleba bez skórki
350 g mielonego mięsa (najlepiej wołowina lub jagnięcina; u mnie wieprzowo-wołowe)
2 łyżeczki posiekanej natki pietruszki
2 łyżeczki posiekanej mięty
1 mała cebula starta 
1 jajko lekko ubite
70 g halumi (można go zastąpić fetą - próbowałam, kotleciki są równie dobre)
sól, pieprz 
 2 łyżki maki
olej do smażenia

 Chleb zalewamy wodą, po namoczeniu odciskamy z nadmiaru płynu. Mięso mielone, chleb, pietruszkę, miętę i jajko mieszamy. Doprawiamy solą i pieprzem. Masę wyrabiamy dłońmi przez 3 min. Mięso odstawiamy do lodówki na 30 min. Ser halumi kroimy w kostkę. Mąkę wysypujemy na talerz. Z mięsa formujemy wałeczki, które nadziewamy serem. Każdy kotlecik obtaczamy w mące i smażymy na rozgrzanym oleju, aż będą złote. Podajemy na gorąco. 

Sałatka z kuskusu

3/4 szklanki kuskusu
2 pokrojone pomidory (bez pestek i skórki)
4 cebulki ze szczypiorkiem lub dwie małe szalotki lub jedna cebula
1 żółta papryka pokrojona
1 szklanka posiekanej pietruszki
 1/4 szklanki posiekanej mięty 
1/4 szklanki oliwy z oliwek 
1/4 szklanki soku z cytryny
1 rozgnieciony ząbek czosnek
sól, pieprz

Kuskus zalewamy wrzątkiem. Wody lejemy tyle, aby minimalnie była nad poziomem kaszy. Odstawiamy, aż cały płyn się wchłonie. Kaszę rozdzielamy widelcem, dodajemy pozostałe składniki. Oliwę, cystynę i czosnek mieszamy. Doprawiamy solą i pieprzem.  Sosem polewamy kaszę. Podjemy na zimno. 

Tzatziki

ogórek świeży starty na tarce
jogurt grecki
2 ząbki czosnku (lub więcej w zależności jak to lubi)
sól, pieprz

Starty ogórek solimy i odstawiamy na ok. 15 min, aż puści wodę. Odcedzamy i osuszamy warzywa. Dodajemy czosnek, przyprawy. mieszamy z jogurtem. Przed podaniem powinien postać w lodówce ok 30 min. 

Smacznego!








PS: przepisy pochodzą z książki Anne Wilson "Meze kuchnia śródziemnomorska"

poniedziałek, 20 maja 2013

Lunch box, czyli co jeść w pracy? Letnia sałatka


Ostatnio mam chroniczny brak czasu – nie narzekam, lubię taki stan. Tym samym, moje dania do pracy muszą być ekspresowe i nie wymagać prawie, żadnych czynności :) Dlatego polecam przepis na letnią sałatkę, której składniki pakujemy do torby, a przyrządzenie zajmie nam 5 min :)


Sałatka

rukola (lub inna wybrana sałata)
garść truskawek, w innej wersji mogą być winogrona lub gruszka
ser gorgonzola (każdy wybiera wg siebie, również może być kosi ser, mozarella)
gęsty sos balsamico (poniżej wykonanie, dla leniwych - można taki kupić gotowy) 

Sałatę  myjemy, rwiemy, wykładamy na talerz. Na to truskawki, ser i sos ...GOTOWE :)

Sos balsamico

butelka octu balsamicznego
2 lub 3 łyżki brązowego cukru ...oraz odrobina cierpliwości

Ocet wlewamy do garnka, dodajemy cukier - wg uznania i gotujemy na małym ogniu do czasu, aż płyn zgęstnieje. 

Sos przygotowuję raz na kilka miesięcy i przechowuję w szczelnym pojemniku, w lodówce.

Smacznego!




poniedziałek, 6 maja 2013

Lunch box, czyli co jeść w pracy? cz.2


W ramach propagandy jedzmy zdrowo w pracy :), oraz tego, że moja "fabryka" jest  w "pustyni kulinarnej" (brak jakichkolwiek jadłodajni, kawiarni w okolicy itp. – trzeba sobie jakoś radzić), proponuję do lunch boxa zabrać: sałatkę oraz pieczonego kurczaka. Po pierwsze: zdrowo, po drugie: można jeść na zimno i ciepło, po trzecie: po takim jedzeniu, będziemy działać jak króliczki duracella, pełni energii na resztę dnia :)




Sałatka z ciecierzycy i cukinii




Składniki:


puszka ciecierzycy
czerwona papryka
cukinia
pęczek kolendry
pół cytryny
oliwa
sól i pieprz


Ciecierzycę odsączamy. Paprykę kroimy w kostkę. Cukinię kroimy w plasterki i grilujemy. Po ostudzeniu kroimy w kostkę. Kolendrę szatkujemy. Warzywa łączymy. Polewamy sosem: sok z cytryny plus oliwa plus sól i pieprz...gotowe :)





Kurczak *


 Składniki:

 1 kurczak (ok. 1-1,5 kg)
100g masła
garść posiekanego tymianku
skórka z dwóch cytryn
paczka szynki parmeńskiej
2 ząbki czosnku
sól, pieprz



Cytrynę parzymy, obieramy ze skórki, dodajemy do masła razem z czosnkiem, posiekaną szynką i tymiankiem. Całość doprawiamy solą i pieprzem. Skórę oddzielamy palcami od mięsa na piersiach kurczaka. Ziołowym masłem napełniamy przestrzeń między skórą a mięsem, oraz całą resztę kurczaka. W środek wkładamy cytrynę. Kurczaka  pieczemy ok. 2h w 220st.

Smacznego!

(kurczak pieczony wychodzi na zdjęciach jak Chandler Bing, więc fota tylko masła ziołowego :)


Do pracy zabieramy pałkę lub pierś. Pozostałą część: wykorzystujemy do sałatki/makaronu na drugi, trzeci dzień....Nic się nie zmarnuje :) i tak nasze lunch boxy będą pełne do czwartku…w piątek kanapeczki i mamy weekend ..:)


* zainspirował mnie Jamie Olivier...przepis pochodzi z programu Nagi szef.


środa, 3 kwietnia 2013

Sałatka Cezar

Sałatka może być głównym daniem. Poniższa idealnie nadaje się na zabranie do pracy. Trzeba jednak pamiętać o osobnym zapakowaniu każdego ze składników do naszego lunch boxu. 

Składniki:

pierś z kurczaka
sałata rzymska (może być mieszkanka sałat lub lodowa)
parmezan (można dodać opcjonalnie ser długo dojrzewający)
razowy chleb
ząbek czosnku
łyżeczka octu balsamicznego
1 łyżka majonezu
sok z cytryny
sól, pieprz, 
gotowa przyprawa do kurczaka

Pierś z kurczaka myjemy, kroimy w paseczki. obsypujemy przyprawami. Mięso smażymy lub grillujemy.  Do majonezu dodajemy pół ząbka czosnku, ocet, sól, pieprz i cytrynę. Całość mieszamy na gęsty sos.  Grzanki opiekamy w tosterze lub w piekarniku. Jeszcze ciepłe nacieramy czosnkiem, kroimy w kostkę. Na talerz wykładamy sałatę, kurczaka, grzanki oraz piórka z sera parmezan. Całość polewamy dresingiem chwilę przed podaniem.

Smacznego!



piątek, 8 marca 2013

Sałatka z bonusem (lody)

I  po wiosennej, pięknej pogodzie....a już było cudnie....na poprawę humoru sałatka z bekonem i bonusem, czyli lody.... pomysły zaczerpnięte od Jamiego :)

Sałatka

Składniki 

kilka plasterków bekonu
mieszanka sałat 
garść winogron
nasiona kopru włoskiego

dressing:
1 łyżka octu balsamicznego
1 łyżeczka musztardy
2, 3 łyżki oliwy
1 łyżka miodu  
sól, pieprz

Bekon smażymy na patelni, dodajemy kilka ziaren kopru włoskiego. Mieszamy składniki na sos. Sałatę wykładamy na talerz, na to winogrona, bekon. Posypujemy koprem, polewamy sosem i zajadamy ze smakiem :)

Lody

lody waniliowe
brzoskwinie z puszki (w oryginalnym przepisie były liczi z puszki)
paczka sezamek (czy sezamków?) 

Sezamki kruszymy w moździerzu. Do pucharków wykładamy owoce, na to lody i całość posypujemy sezamkami...

Smacznego!

Wszystkiego naj z okazji Dnia Kobiet! 





wtorek, 5 marca 2013

Lunch box, czyli co jeść w pracy?

Zasady zdrowego żywienia są proste: powinniśmy jeść 5 posiłków dziennie. W weekend to jest do zrobienia, gorzej z  pracującym tygodniem. Czy nie brzmi znajomo: śniadanie kawa i kromka chleba  z żółtym serem lub wędliną, drugie śniadanie: kawa z mlekiem (odrobina białka :), obiad: kanapka z serem/wędliną plus drożdżówka, podwieczorek  kolejna kawa a na kolację ciepłe mięsko z ziemniakami, makaron z sosem lub inne cudowne, rozgrzewające danie? ..i tym sposobem nie przestrzegamy żadnych zasad, nie mówiąc o przybywających kilogramach...czas to zmienić! Przygotowujemy lunch box do pracy. Poniżej to co między innymi, zabieram w tym tygodniu na danie obiadowe:

Avocado z mozarellą 

Składniki

awokado
mozzarella
cytryna
pomidorki koktajlowe
cebula czerwona podduszona lub  dżem z cebuli czerwonej (przepis znaleziony tutaj )

Mozzarellę kroimy w plasterki. Pomidorki obieramy ze skorki,  pozbywamy się pestek, kroimy w cząstki. Awocado kroimy na pół, wyciągamy pestkę. Skrapiamy cytryną. We wgłębieniu po pestce wkładamy dżem cebulowy, na to pomidorki, mozzarellę. Całość podgrzewamy w kuchence mikrofalowej, aż się porządnie zagrzeje, a ser roztopi.






Sałatka z kuskusem i fetą

Składniki

kasza kuskus - ilość wg uznania
ser feta
pomidor
papryka
garść czarnych oliwek
sos knorr do sałatek grecki(wiem, wiem, może nie koniecznie bardzo zdorwe, ale szybkie i wygodne...zawsze można przygotować dresing samodzielnie)

Kaszę zalewamy wrzątkiem. Warzywa i ser kroimy w kostkę. Dodajemy do kaszy.  Zalewamy sosem i gotowe.



Smacznego!